To Dzień Strażaka. Obchody kameralne, ale były podziękowania, nagrody i awanse

Na co dzień narażają swoje życie i zdrowie dla ratowania innych. Spieszą na pomoc w razie pożaru, powodzi, wypadku czy innego zagrożenia. Muszą być świetnie wyszkoleni, w doskonałej formie fizycznej i psychicznej… Nie każdy może być strażakiem. Dzisiaj (4 maja) jest okazja, żeby tej formacji podziękować. Bo to właśnie Dzień Strażaka.

W tym roku o świętowaniu w licznym towarzystwie, ze zrozumiałych powodów, nie mogło być mowy. Ale trzeba było podziękować polickim strażakom, chociażby podczas apelu zorganizowanego w wąskim gronie.

Powiatowe obchody Dnia Strażaka odbyły się w poniedziałek (4 kwietnia) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

– W związku z wprowadzonymi na terenie jednostki zaostrzonymi procedurami związanymi z panującą epidemią, tegoroczne obchody miały szczególny wymiar – poinformował mł. bryg. Piotr Tuzimek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach. – Wzięli w nich udział jedynie strażacy, pełniący w tym dniu służbę na terenie jednostki. Po raz pierwszy w historii zabrakło gości: władz samorządowych, przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb i inspekcji, strażaków ochotników, emerytów pożarnictwa, a także członków rodzin funkcjonariuszy.

Podczas uroczystości odczytano życzenia złożone przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Komendant Powiatowy, st. kpt Piotr Maciejczyk, podsumował poprzedni rok pracy, podziękował za dotychczasową służbę i docenił zaangażowanie podległych strażaków w wielotygodniowe działania związane z ograniczaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Przyznano nagrody pieniężne, a szczególne wyróżnienia były związane z awansami na wyższe stopnie służbowe.

fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.