Biegali, rzucali, kopali… Na czas, na punkty, dla zdrowia i zabawy

Reprezentacje polickich szkół podstawowych wystartowały w minioną sobotę (10 lutego) w Turnieju gier i zabaw o Puchar Burmistrza Polic. W różnorodnych konkurencjach sprawdziło się 360 uczniów z klas 1-6. Najpierw musieli dostać się do reprezentacji szkoły, a później dobrze przygotować do zawodów. Na trybunach — w hali Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Piaskowej — kibicowali rodzice, nauczyciele, koleżanki i koledzy.

W turnieju udział wzięli uczniowie ze szkół SP 3, SP 5, SP 8, SP 9, oraz SP z Tanowa i Pilchowa.

– Każdy chce jak najlepiej wypaść i dobrze reprezentować szkołę – mówił podczas turnieju Michał Borkowski, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 8 w Policach. – Dobrze się przy tym bawią, to najlepsza zachęta do aktywności.

Zwłaszcza że wcześniej trzeba było zapracować na miejsce w reprezentacji szkoły. Później dobrze się do tych występów przygotować.

– Uczniowie z klas 1-3 mocno się przygotowywali, powtarzaliśmy wielokrotnie konkurencje – opowiada Angelika Piasecka, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 9 w Policach. – W klasach 4-6 było na to mniej czasu, bo w tych klasach mamy już treningi siatkówki i przygotowania do zawodów (to Szkoła Mistrzostwa Sportowego – red.).

Na sobotnim turnieju należało się wykazać dobrą sprawnością, zręcznością, szybkością. Trzeba było m.in. szybko biegać, rzucać do celu, robić przewroty, sprawnie… przewracać i ustawiać przeszkody, przeplatać szarfę. W niektórych konkurencjach zaangażowani byli też nauczyciele.

– Stresujemy się wszyscy, ale w taki pozytywny sposób – przyznała Angelika Piasecka. – To konkurencje zabawowe, jak byłam dzieckiem, to w takich samych uczestniczyłam. Taka rywalizacja jest motywująca.

Mikołaj, Igor i Marcel, uczniowie pierwszej klasy z SP 8, potwierdzili, że dobrze się bawią.

– Wszystkie konkurencje nam się podobały – zapewnili i przyznali, że nie było trudno, choć zgodnie wskazali, że najbardziej wymagająca była konkurencja z szarfą.

I już tylko dla porządku — za organizatorami — podajemy klasyfikację szkół po wszystkich konkurencjach (w kolejności): SP 8, SP 9, SP w Pilchowie, SP w Tanowie, SP 5, SP 3.


2 Thoughts to “Biegali, rzucali, kopali… Na czas, na punkty, dla zdrowia i zabawy”

  1. Natan

    W woli sprostowania SP w Pilchowie zajęła 3 miejsce a zabawa była wspaniała!

    1. admin

      Kolejność podaliśmy taką, jak nam podali organizatorzy. Zmienione.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.