Chemik lepszy od Piasta

mecz Chemik Police - Piast Chociwel

W sobotnim meczu ligi okręgowej piłkarze Chemika Police pokonali na własnym boisku Piast Chociwel 3:0.

Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie policzanie mieli przewagę, stwarzali okazje i zdobywali bramki. Natomiast goście ograniczali się do rozbijania ataków żółtozielonych i szukali swoich szans w kontratakach.

Pierwszą bramkę strzelił Michał Janicki, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Andrzeja Protasenki. Drugiego gola nasi zawodnicy zdobyli po składnej akcji, którą strzałem do pustej bramki wykończył Szymon Kapelusz.

Policzanie mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki. Niestety zabrakło trochę szczęścia.

W drugiej połowie śmielej atakować zaczął Piast, a policzanie ograniczali się do rozbijania ataków i szukali szans w kontrach. W 62 minucie goście mogli zdobyć bramkę kontaktową. Na szczęście piłka po strzale Kwiatkowskiego odbiła się od słupka.

W 75 minucie mogło być 3:0 dla Chemika. Niestety po szybkiej kontrze Jóźwiak próbował dograć zamiast strzelać. W 91 minucie meczu wprowadzony 10 minut wcześniej Nikita Vovchenko wykorzystał błąd bramkarza gości Roguskiego i zdobył bramkę na 3:0.

W następnej kolejce piłkarze Chemika zmierzą się na wyjeździe z Arkonią Szczecin. Mecz zostanie rozegrany 7 października o godzinie 15:00.

Chemik: Szybka – Andrzejewski, Szewczykowski, Janicki, Klimkowicz (80′ Vovchenko), Jóźwiak, Ława B., Protasenko (60′ Białek), Kowalczyk, Ziółkowski (60′ Maśniak), Kapelusz

Piast: Roguski – Sosna, Orman, Omelaniuk, Hyriak, Procyk, Korpus (89′ Giżycki), Strugarek, Kwiatkowski (86′ Wnuk), Szwąder, Guściora

1:0 – 22 min Michał Janicki

2:0 – 34 min Szymon Kapelusz

3:0 – 90+1 Nikita Vovchenko

Widzów: około 400