Chemik w półfinale Pucharu Polski

Chemik Police pokonał na własnym boisku Gwardię Koszalin i awansował do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Gwardia występuje w III lidze – czyli o szczebel wyżej niż Chemik. To policzanie okazali się jednak lepsi, i to zdecydowanie. Wygrali 5:1.

Chemik już w 8 minucie objął prowadzenie. Bramkę strzelił Nikita Vovchenko. Dziesięć minut później gola na 2:0 zdobył Marcin Krystek.

Po kolejnych dziesięciu minutach było 3:0. Swoją drugą bramkę strzelił Vovchenko.

Wynik na 4:0 do przerwy ustalił Macin Krystek, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z obrońców Gwardii.

Po przerwie policzanie nadal dominowali. W 64 minucie faulowany w polu karnym został Bartłomiej Białek a „jedenastkę” na bramkę zamienił kapitan Chemika Szymon Kapelusz.

Goście w końcówce śmielej zaatakowali i w 86 minucie zdobyli bramkę honorową. Strzelił ją Adrian Cybula.

W półfinale Chemik znów spotka się z drużyną z Koszalina. Będzie to tamtejszy Bałtyk. Mecz zostanie rozegrany 22 maja o godzinie 18:00 w Policach.

Chemik: Szybka – Szewczykowski, Janicki (70′ Andrzejewski), Wiejkuć, Szewczykowski, Kowalczyk M. (70′ Moroza), Ława, Kapelusz, Midzio (65′ Kraśnicki), Krystek (65′ Białek B.), Vovchenko

5:1 – 86 min. Adrian Cybula

Na zdjęciu: Marcin Krystek, zdobywca 2 bramek w meczu Chemika Police z Gwardią Koszalin

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.