Jest piknik, będą korki

korek na drodze

Jutro (piątek, 10 maja) i przez cały weekend można się spodziewać korków w Szczecinie. Przyczyną będzie „Piknik nad Odrą” i związane z tym zamknięcie ulic w pobliżu Wałów Chrobrego.

O godz. 5:00 w piątek, 10 maja, zostaną wyłączone z ruchu ulice Komandorska, Admiralska i Jana z Kolna (na odcinku od ul. Kapitańskiej do ul. Bulwar Piastowski). Natomiast od godz. 18:00 będzie też zamknięty wjazd na Wały Chrobrego. Ponowne otwarcie tych ulic nastąpi w poniedziałek, 13 maja, o godz. 4:30.

Będą też zmiany w komunikacji miejskiej. Od godz. 18:00 w piatek do godz. 4:30 w poniedziałek nie będą kursowały tramwaje linii 6. Zastąpią je tramwaje 16, które będą jeździły pomiędzy Pomorzanami i Gocławiem przez ul. Wyszyńskiego, Bramę Portową, pl. Hołdu Pruskiego, ulice Matejki, Malczewskiego i Dubois.

Objazdami będą też kursowały autobusy linii 70 oraz nocnej 526.

Dodatkowych utrudnień w ruchu można się spodziewać w sobotę, 11 maja, w godz. 11:45 – 13:30. Będą związane z przemarszem ramach festiwalu „Kontrapunkt”. Korowód przejdzie przez al. Piastów, ul. Jagiellońską, pl. Zamenhofa i pl. Lotników.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.