Chemik wrócił ze Stargardu z trzema punktami

Zwycięstwem Chemika nad Błękitnymi II w Stargardzie zakończył się mecz XI kolejki IV ligi. Policzanie strzelili o jedną bramkę więcej niż ich gospodarze.

Pierwsze 30 minut meczu było wyrównane. Obie drużyny stworzyły po dwie okazje do wyjścia na prowadzenie, wszystkie niewykorzystane.

Później niewielką przewagę uzyskał Chemik. A w 37 minucie po rzucie rożnym najwyżej do piłki wyskoczył Emil Andrzejewski i strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

6 minut później było już 2:0 dla Chemika. Po błędzie obrony i bramkarza Błękitnych piłkę w siatce strzałem z dystansu umieścił Dawid Szala.

Po przerwie mecz znów się wyrównał. Gospodarze próbowali atakować, a żółto-zieloni szukali szansy w grze z kontry.

W 65 minucie po rzucie wolnym piłka uderzyła w rękę ustawionego w murze Konrada Datę i sędzia główny wskazał na jedenasty metr. Rzutk karny wykonał Kacper Bieńko i pewnie pokonał Adriana Piekutowskiego.

Błękitni po zdobyciu bramki kontaktowej mocniej zaatakowali. Wyrównać jednak im się nie udało i mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Chemika.

Chemik: Piekutowski – Dyczewski, Bieniek, Andrzejewski (55’ Korzec), Jakubiak, Szala (77’ Jęśko), Data, Korotkiewicz, Ponce Garcia, Dąbrowski, Białek

• 0:1 – 37 min. Emil Andrzejewski
  • 0:2 – 43 min. Dawid Szala
  • 1:2 – 65 min. Kacper Bieńko