Chemik wygrał w Niechorzu

Chemik w Niechorzu

Piłkarze Chemika Police wygrali swój dziesiąty mecz. Na wyjeździe pokonali 5:1 Wybrzeże Rewalskie Rewal.

Pierwszą bramkę w Niechorzu dla Chemika już w 5 minucie zdobył Vovchenko. Na drugiego gola dla żółtozielonych trzeba było czekać aż do 32 minuty. Strzelił ją młodzieżowiec Dominik Lewandowski. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania padła trzecia bramka – strzelcem był Protasenko.

W 67 minucie Szymon Kapelusz po dwójkowej akcji z Kołtunowskim zdobył bramkę na 0:4. Piątego i ostatniego gola dla Chemika strzelił z rzutu wolnego Bartosz Ława.

Wybrzeże w 86 minucie meczu zdołało zdobyć bramkę honorową. Jej strzelcem był… zawodnik Chemika Michał Maśniak, który niefortunnie interweniował.

W następnej kolejce piłkarze Chemika Police podejmą na własnym boisku drużynę Białych Sądów.

Chemik: Szybka – Andrzejewski, Hajdukiewicz (46′ Klimkowicz), Ziółkowski, Maśniak, Jóźwiak, Ława, Protasenko (65′ Kołtunowski), Lewandowski (75′ Szewczykowski), Kapelusz, Vovchenko (65′ Kowalczyk)

Wybrzeże: Tokarewicz – Andruszko (69′ Balkowski), Andrzejewski (68′ Domoń), Girczyc, Kocieniewski, Pankiewicz, Pawnuk (46′ Rogowski), Sikorski (46′ Fryszka), Szulc, Wrzeszcz, Żoła

0:1 – 5 min – Nikita Vovchenko

0:2 – 32 min Dominik Lewandowski

0:3 – 44 min Andrzej Protasenko

0:4 – 67 min Szymon Kapelusz

0:5 – 77 min Bartosz Ława

1:5 – 86 min Michał Maśniak (samobójcza)