Chemik wygrał w Dobrzanach

mecz Zorza Dobrzany - Chemik Police

Piłkarze Chemika Police wygrali na wyjeździe z Zorzą Dobrzany 2:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Paweł Szewczykowski i Andrzej Protasenko.

Sobotnie spotkanie Chemika z Zorzą mogło zacząć się idealnie dla żółto-zielonych. W 3 minucie meczu tylko dobra interwencja Filochy, który w ostatniej chwili przeciął prostopadłe podanie Ławy do Vovchenki, uchroniła  gospodarzy od straty pierwszej bramki.

Kolejną okazję policzanie mieli w 20 minucie, jednak dobrego dośrodkowania Jóźwiaka nie wykorzystał Vovchenko, źle przyjmując piłkę w polu karnym.

Wreszcie w 35 minucie meczu w zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym najprzytomniej zachował się Paweł Szewczykowski i strzałem z około 15 metrów pokonał bramkarza Zorzy.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Dalej więcej z gry mieli policzanie, a gospodarze ograniczali się do gry z kontry oraz szukali swoich okazji po stałych fragmentach gry. Jednak ich akcje z reguły kończyły przy obrońcach bądź dobrymi interwencjami Czarka Szybki.

W 85 minucie po faulu jednego na Kapeluszu sędzia główny podyktował rzut karny. Niestety nie wykorzystał go sam poszkodowany. Bramkarz Zorzy wyczuł intencje naszego zawodnika i pewnie obronił jedenastkę.

Jednak w 89 minucie było 2:0 dla Chemika. Po indywidualnej akcji na strzał z okolic 20 metra zdecydował się Andrzej Protasenko i piłka zatrzepotała w siatce. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

W następnej kolejce Chemik zmierzy się w Policach z rezerwami Błękitnych Stargard. Jeszcze nie wiadomo, czy mecz odbędzie się na stadionie przy ul. Siedleckiej, czy na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piaskowej.

Chemik: Szybka – Andrzejewski, Szewczykowski, Klimkowicz (89′ Gałecki), Ziółkowski, Hajdukiewicz, Kowalczyk, Ława B., Jóźwiak (70′ Protasenko), Krystek (85′ Maśniak), Vovchenko (60′ Kapelusz)

Zorza: Piłat – Filocha, Pedrycz(15′ Donifacy), Grzelak, Łyp, Dutkowski, Rybka, Olejnik, Piotrowski(70′ Krawczyk), Jąrząbek, Dziewiński(80′ Kołodziej)