Cmentarz w Policach od wtorku do niedzieli otwarty do godz. 22. Do tego: wsparcie dla handlujących kwiatami oraz zniczami i dodatkowy autobus

Cmentarz w Policach od wtorku (3 listopada) do niedzieli (8 listopada) będzie czynny do godz. 22. Sprzedawcy kwiatów i zniczy będą mogli też przez ten czas bezpłatnie korzystać z wykupionych przy cmentarzu miejsc handlowych. Odwiedzający groby bliskich mogą skorzystać z dodatkowego autobusu.

– W nawiązaniu do rozporządzenia Rady Ministrów dotyczącego zamknięcia cmentarzy w dniach od 31 do 2 listopada, pragnę wspomóc osoby handlujące kwiatami oraz zniczami przy cmentarzu – czytamy w apelu burmistrza Polic Władysława Diakuna. – Wyraziłem zgodę na nieodpłatne przedłużenie zezwoleń na handel w miejscach wylicytowanych podczas przetargu.

To przedłużenie dotyczy okresu od 3 do 8 listopada.

– W tych dniach cmentarz będzie czynny do godziny 22:00 – dodaje burmistrz. – Dodatkowo zostanie przedłużona działalność autobusów dowożących mieszkańców do cmentarza.

Ale burmistrz też apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

– Pomimo że cmentarze zostaną otwarte od 3 listopada, apeluję do Państwa o rozsądek i przestrzeganie norm i obostrzeń sanitarnych obowiązujących ze względu na pandemię COVID-19 – pisze burmistrz.

I przypomina, że: cmentarz to miejsce publiczne (obowiązuje zakrywanie ust i nosa), grupy nie mogą być liczniejsze niż 5 osób, obowiązuje dystans – czyli 1,5 metra odległości między osobami.

fot. archiwum

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.