Co zrobić z choinką? Jest wybór

Nasze świąteczne drzewka zaczynają już gubić igły. Niedługo trzeba będzie się z nimi rozstać. Najlepiej je przynieść na coroczne palenie choinek. Ostatecznie można też je wystawić w pobliżu pojemników na odpady biodegradowalne albo wywieźć do PSZOK.

W tym roku tradycyjne palenie choinek, pod hasłem „Zabierz swoją starą”, odbędzie się 18 stycznia o godz. 19 – jak zwykle na polanie za SP 8 w Policach.

Ten, kto nie będzie uczestniczył w imprezie, może po prostu choinkę odstawić przy pojemnikach na odpady.

Choinki (żywe drzewka – red.) zaliczamy do odpadów biodegradowalnych – mówi Eliza Budas, kierownik Wydziału Gospodarki Odpadami i Środowiska w polickiej spółce Trans-Net. – Odbierane są więc zgodnie z harmonogramem odbioru tego rodzaju odpadów. Z zabudowy wielorodzinnej raz w tygodniu: w poniedziałki i wtorki (w zależności od osiedla – red.). W tym tygodniu wyjątkowo odbieraliśmy w środę (8 stycznia, to przez wypadające w poniedziałek święto – red.). Choinkę lepiej ustawić przy pojemniku na odpady, nie wciskać jej do tego pojemnika.

Większy kłopot jest jednak z zabudową jednorodzinną. Tam w okresie zimowym odpady biodegradowalne odbierane są raz w miesiącu. Najbliższy termin – dopiero 27 stycznia. Gmina rozważa dodatkowy. Nie wiadomo jeszcze, czy w ogóle będzie potrzebny.

Wiemy, że 18 stycznia odbędzie się tradycyjne palenie choinek – zwraca uwagę Eliza Budas. – Niektórzy zapewne zechcą wziąć udział w tym wydarzeniu i zaniosą na nie swoje choinki. Można też te swoje drzewka dostarczyć do PSZOK (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – red.), który jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10-18 i w sobotę w godz. 8-14.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.