Coraz bliżej koniec ruchu wahadłowego na drodze Police – Szczecin

Już niedługo powinien się skończyć ruch wahadłowy na remontowanej drodze Police – Szczecin. Przynajmniej ten obowiązujący całą dobę.

Wykonawca zabrał się do układania nawierzchni na ostatnim remontowanym odcinku. Kiedy to nastąpi, stałe utrzymywanie ruchu wahadłowego nie będzie już potrzebne. Prace przeniosą się bowiem na pobocze.

Układanie warstwy bitumicznej na ostatnim remontowanym odcinku jezdni może zająć kilka dni. Oczywiście o ile pogoda pozwoli i nie pojawią się jakieś inne przeszkody.

– Później prowadzone jeszcze będą prace związane m.in. z układaniem nawierzchni na ścieżce rowerowej, chodników, wykonywaniem zjazdów i przepustów – informuje Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach. I dodaje, że ruch wahadłowy będzie mógł tam wracać czasowo, jeśli wykonywane na poboczu prace będą tego wymagały.

Na koniec na całej wyremontowanej w tym etapie jezdni – czyli od lasu pomiędzy Przęsocinem a Policam prawie aż do granic Szczecina – zostanie jeszcze położona warstwa ścieralna. Ale to nie powinno spowodować dużych zakłóceń w ruchu.

Zgodnie z planem (aktualnym) wszystkie prace powinny się zakończyć do 30 kwietnia.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.