Cytologia na Dzień Kobiet

badanie w laboratorium

Dzień Kobiet może być dobrą okazją do tego, żeby zrobić sobie wyjątkowy prezent i zadbać o własne zdrowie. I na przykład wybrać się na odkładane od lat (!) badanie.

Właśnie 8 marca specjaliści ginekolodzy-położnicy ze Szpitala „Zdroje” w Szczecinie zapraszają do poradni specjalistycznej przy ul. św. Wojciecha 7 na profilaktyczne badania cytologiczne, finansowane ze środków NFZ. Przeznaczone są dla kobiet w wieku 25-59 lat, które nie wykonywały cytologii w ciągu ostatnich 3 lat.

Badania będą prowadzone w godzinach od 10.00 do 14.00. Nie jest wymagane skierowanie lub wcześniejsza rejestracja. Poradnia dysponuje możliwością niekrępującego przygotowania się do badania.

Każda pacjentka, która zrobi tego dnia cytologię, otrzyma upominki. W tych samych godzinach w przychodni czynne będzie stanowisko eksperckie NFZ, przy którym będzie można porozmawiać o innych bezpłatnych badaniach profilaktycznych, o zapobieganiu chorobom, dowiedzieć się o ich znaczeniu dla zdrowia, a także o leczeniu. Dostępne będą materiały informacyjne oraz informatory „Gdzie się leczyć 2019”.

Wśród kobiet, które wykonają tego dnia w poradni przy ul. Wojciecha badanie cytologiczne, wylosowany zostanie także podwójny bilet do kina.

Więcej o tym badaniu piszemy w tekście pt. „Kobietom na zdrowie”.

Nie ma lepszego prezentu, jaki my kobiety możemy sobie sprawić w dniu naszego święta, niż zadbanie o własne zdrowiepodkreśla Magdalena Knop, rzeczniczka szpitala „Zdroje”. – Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkie Panie do wzięcia udziału w badaniach profilaktycznych. Są one bezbolesne i trwają zaledwie kilka minut. Minut, które mogą uratować życie!

To badanie pozwala wykryć zmiany przedrakowe i raka we wczesnym okresie zaawansowania choroby. Kobiety, u których rozpoznano raka szyjki macicy lub inne schorzenia, wymagające leczenia specjalistycznego, zostają skierowane na dalszą diagnostykę lub leczenie w oddziale.

Badania bez wcześniejszej rejestracji będzie można zrobić także w innych miejscach niż poradnia przy ul. św. Wojciecha – w tym w Policach. Akcja będzie kontynuowana w przyszłym tygodniu (w polickiej przychodni we wtorek). Tu jest pełna lista placówek i terminów.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.