Dla Ingi. Gofry na trzebieskiej plaży

Trwa wielka mobilizacja dla dzielnej Ingi z Przęsocina, która potrzebuje drogiej terapii genowej, żeby wygrać z chorobą. W niedzielę (13 grudnia) do pomocy włączyła się „Cafe pod Wieżą” w Trzebieży. Cały utarg z tego dnia przekazuje właśnie na ten charytatywny cel.

– Będziemy dzisiaj pracować tak długo, jak długo będą klienci – zapowiada Katarzyna Szymańska, właścicielka lokalu. – Jak można pomóc, to trzeba to zrobić.

Ekipa „Cafe pod Wieżą”

W pracę przy przygotowywaniu gofrów, kawy czy herbaty zaangażowana jest także rodzina właścicielki. Są klienci. Pieniądze za zamówienie od razu trafiają do specjalnie oznaczonej skarbonki.

[Aktualizacja:] klientów jest sporo, więc kawiarnia prawdopodobnie będzie czynna do godz. 16 lub do wyczerpania zapasów.

– Połączyliśmy dzisiejszy spacer ze wsparciem dla potrzebującego dziecka – opowiadają pani Natalia i pan Grzegorz, którzy wraz z Olą i Adrianem do Trzebieży przyjechali ze Stołczyna.

Jeszcze można wziąć z nich przykład.

Pomagać Indze można także ze swojego domu. Na Facebooku trwają licytacje charytatywne, pełne atrakcyjnych fantów. Można też wziąć udział w wyzwaniu, polegającym na opisaniu bombki #bohaterskaInga, sfotografowaniu lub sfilmowaniu wykonania tego zadania, wpłaceniu na konto dziewczynki 10 złotych i nominowaniu kolejnych trzech osób. Podjął się już tego m.in. prezydent Andrzej Duda.

Więcej o Indze i możliwości wsparcia na: siepomaga.pl/inga-sma

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.