Z pasją zdobywają zawód. Pokazali to na plakatach, w spotach reklamowych, etiudach filmowych

Młodzi, kreatywni i utalentowani… Realizują się w szkołach branżowych. W nich zdobywają zawody, które łączą się z ich pasjami. Wystartowali więc w konkursie „Mój zawód – moja pasja”. Pokazali swoje zainteresowania na plakatach, w spotach reklamowych, etiudach filmowych…

Konkurs dla uczniów szkół branżowych z terenu powiatu polickiego zorganizowała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach. To kontynuacja znanego już konkursu „Talenty”. W tym roku nie można go było przeprowadzić w dotychczasowej formie. Dlatego zaproponowano młodzieży nową formułę – konkurs „Mój zawód – moja pasja” przeprowadzono online.

Ten konkurs to element promowania szkolnictwa zawodowego, które obecnie funkcjonuje w formie szkół branżowych. A samo zaangażowanie w pracę konkursową pozwala młodym ludziom utwierdzić się w przekonaniu, że dokonali słusznego wyboru.

Na konkurs wpłynęło 9 prac. Od przyszłych: fotografów, stolarzy, fryzjerów, sprzedawców, informatyków…

Pierwsze miejsce zajęła Nikola Urbaniak. Przygotowała spot reklamowy, w którym przedstawiła swoje fotografie. Nikola pasjonuje się charaktery­zacją osób do sesji zdjęciowych, a od dwóch lat uczy się zawodu fotografa. Lubi fotografować przyrodę oraz zwierzęta. Jest uczennicą Szkoły Branżowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach.

Drugie miejsce zajęli Gabriel Gronowicz i Dawid Wszelaki. W etiudzie filmowej przedstawili pracownię stolarską, w której uczą się zawodu. Zatytułowali ją (z przymrużeniem oka): „Stolarz biedy nie klepie”. Autorzy interesują się nie tylko stolarstwem. Gabriel gra na gitarze, biega, ogólnie dba o formę. Dawid ma talent do fotografii. Obaj uczą się w MOW w Trzebieży.

Trzecie miejsce zdobył Jakub Wolert, uczeń klasy drugiej Szkoły Branżowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Jakub interesuje się programowaniem, a uczy się zawodu kucharza. Przygotował etiudę filmową.

Wyróżnienie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty przypadło: Natalii Siemaszko – uczennicy klasy pierwszej Szkoły Branżowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach (uczy się fryzjerstwa) oraz Agnieszce Walkiewicz – uczącej się w zawodzie fotografa w Szkole Branżowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach. To wyróżnienie otrzymali też Filip Brudek i Jakub Brudek ze Szkoły Branżowej ZS im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Przyznano również wyróżnienia za aktywność i za uczestnictwo: Martynie Biej, Magdalenie Pocztańskiej i Nikoli Smolińskiej.

Patronat nad konkursem objęli: Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Powiat Policki.

fot. materiał pokonkursowy PPP w Policach

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.