Dla polickich seniorów. Przeciwko grypie

fot. archiwum

W tym roku policcy seniorzy ponownie będą mogli skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Gminni radni zgodzili się na sfinansowanie programu profilaktyki zdrowotnej, który właśnie tego dotyczy. Ma być realizowany w ostatnim kwartale tego roku.

– Ten program obejmuje osoby, które mają 65 lat i więcej, czyli urodziły się w 1957 roku albo wcześniej – mówi Agnieszka Lemańska, sekretarz gminy Police. – Na terenie gminy mamy w chwili obecnej ponad 7.600 mieszkańców, którzy mogliby z niego skorzystać.

W tym roku na szczepienia przeznaczono 25 tysięcy złotych. To oczywiście nie wystarczy dla wszystkich uprawnionych, ale doświadczenia z poprzednich lat wskazują, że tylko część mieszkańców ze wskazanej grupy wiekowej w tym programie uczestniczy.

– Nie byliśmy w stanie wykorzystać nawet takich kwot – informuje sekretarz gminy i dodaje, że jest możliwość zwiększenia środków na program, jeśli zainteresowanie nim okaże się większe.

W poprzednich dwóch latach w ogóle wystąpił problem z jego realizacją – w czasie epidemii szczepionek przeciwko grypie brakowało w hurtowniach, aptekach i punktach szczepień. Ale wcześniejsze lata pokazały, że nawet przy dobrej dostępności szczepionek znaczna część seniorów z tego programu nie korzystała. Agnieszka Lemańska poinformowała, że w żadnym roku liczba zaszczepionych nie przekroczyła tysiąca.

O szczegółach – gdzie i jak można skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie – gmina poinformuje w najbliższym czasie.


Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.