Zmiany w komunikacji. Bo się zaczął rok szkolny

fot. archiwum

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie wprowadza zmiany w komunikacji. Większość z nich jest spowodowana rozpoczęciem roku szkolnego, ale są i takie, których celem są oszczędności. ZDiTM zapowiada, że za jakiś czas tych drugich będzie jeszcze więcej.

W Szczecinie i gminach ościennych jest blisko 100 linii autobusowych i tramwajowych. W szczycie komunikacyjnym z zajezdni wyjeżdża prawie 300 pojazdów.

– O brakach kadrowych informowaliśmy już kilka razy, teraz doszły jeszcze ekstremalne oferty na prąd na 2023 rok – wyjaśnia Hanna Pieczyńska, rzecznik ZDiTM. – O blisko 25 mln złotych zwiększy się roczna umowa na sprzedaż energii elektrycznej na potrzeby ZDiTM, a dla Tramwajów Szczecińskich o 32 miliony. To wszystko składa się na możliwość organizacji transportu publicznego. Duże miasta w Polsce są już po znaczących cięciach w siatce połączeń, wiele z nich zdecydowało się na podwyżkę cen biletów. W Szczecinie we wrześniu wprowadzona będzie korekta, która ma pomóc pasażerom w planowaniu podróży i ograniczyć sytuacje związane z niewyjazdami.

Wśród zmian wprowadzonych od 1 września niektóre dotyczą linii przebiegających przez teren powiatu polickiego:

  • Przywrócone zostaną rozkłady jazdy obowiązujące poza okresem wakacji letnich na liniach 103, 107, 222, 223, 227
  • Przywrócone zostanie kursowanie linii 109 i 110
  • Na linii 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie nauki w szkołach

Informacje o pozostałych zmianach można znaleźć na stronie ZDiTM.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.