Dla uczniów i nauczycieli. Darmowa szkoła programowania

Kolejny raz ruszają darmowe warsztaty online – „Szkoła z Gigantami” dla młodych miłośników kodowania oraz „Nauczyciel Przyszłości” dla pedagogów chcących podnieść swoje cyfrowe kompetencje. Startują 30 listopada i potrwają przez pierwsze 2 tygodnie grudnia.

Zajęcia prowadzone będą w formie webinarów na żywo na kanale YouTube. Zapisać się można na stronie www.szkolazgigantami.pl.

Do wzięcia udziału w „Szkole z Gigantami” organizatorzy zapraszają całe szkoły, aby mogły zaproponować zajęcia w ramach lekcji informatyki, a także powalczyć o nagrody – vouchery na sprzęt technologiczny oraz na kursy programowania, które mają być przyznane na podstawie liczby zapisanych uczniów. Szkoły będą mogły monitorować swoją pozycję w rankingu pod adresem www.ranking.szkolazgigantami.pl.

Podczas zajęć młodsi uczniowie (9-12 lat) wraz z trenerem spróbują przenieść światy najpopularniejszych gier (jak Minecraft, Pokemon czy Fortnite) do środowiska programistycznego Scratch. Starsi (13-18 lat) poznają natomiast tajniki tworzenia stron internetowych.

Warsztaty dla nauczycieli mają im pomóc w poznaniu narzędzi do prowadzenia zajęć online, a także w korzystaniu z języków programowania, które weszły do podstawy programowej szkół (Scratch, Python). Jedne z zajęć ma przygotować Microsoft Polska (partner akcji).

Zajęcia będą prowadzone na platformie YouTube na kanale „Giganci Programowania”. Aby wziąć w nich udział, potrzebny będzie sprawny komputer z dostępem do Internetu.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza dostępnego na stronie organizatora. Zapisani uczestnicy przed każdą lekcją otrzymają link do transmisji na żywo.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.