Nowy wojewoda zachodniopomorski powołany. Zaczyna od poniedziałku

Nowym wojewodą zachodniopomorskim został Zbigniew Bogucki. Pracę zacznie od poniedziałku, 30 listopada. Zajmujący dotychczas to stanowisko Tomasz Hinc od 1 grudnia będzie prezesem Grupy Azoty SA.

Zbigniew Bogucki jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Szczecińskim. Z zawodu jest adwokatem. Pracował w zachodniopomorskim oddziale NFZ, do 2012 r. był prokuratorem, później założył własną kancelarię adwokacką. Do objęcia funkcji wojewody był również radnym sejmiku zachodniopomorskiego.

– Dziękuję panu premierowi za zaufanie, którym zostałem obdarzony, to dla mnie honor i godność – podkreślił Zbigniew Bogucki. – Jednocześnie czuję olbrzymią odpowiedzialność, która od poniedziałku będzie na mnie spoczywać, za losy 1,7 mln mieszkańców naszego województwa w tym szczególnie trudnym czasie walki, którą wszyscy toczymy z pandemią. Obejmując urząd wojewody zachodniopomorskiego wiem, że stanowiska oraz funkcje przemijają, ale powierzone są nam by dbać o dobro Rzeczypospolitej i jej mieszkańców, w tym wypadku szczególnie Pomorza Zachodniego. To będzie dla mnie najwyższym nakazem.

– Dziękuję za możliwość sprawowania zaszczytnej funkcji wojewody przez 1000 dni – powiedział żegnający się z urzędem Tomasz Hinc. – Powierzone mi zadania przedstawiciela rządu w terenie starałem się wypełniać jak najlepiej, a w codziennej pracy dbać o rozwój województwa, poprawę jakości życia mieszkańców, ich bezpieczeństwo oraz pomyślność. Dziękuję wszystkim, którzy mnie w tej pracy wspierali. Mojemu następcy życzę powodzenia i wytrwałości, bo wiem, jak ciężka praca go czeka.

Tomasz Hinc był wojewodą od 5 marca 2018 r., pracę w urzędzie wojewódzkim zakończył 29 listopada 2020 r.

fot. ZUW

Na zdjęciu: stary (po prawej) i nowy wojewoda.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.