Duże rondo na Głębokim coraz bliżej. Będzie turbinowe

Wkrótce ma zostać ogłoszony przetarg na przebudowę węzła komunikacyjnego ne Głębokim. Inwestycja obejmie m.in. przebudowę skrzyżowania. Ma tam być duże rondo turbinowe.

Dokumentacja konieczna do uruchomienia procedur przetargowych jest gotowa. Materiały zostały wysłane do Europejskiego Dziennika Zamówień Publicznych, co oznacza, że przetarg zostanie wkrótce opublikowany.

Nowa pętla i rondo

Na Głębokim powstanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami dla taksówek, parkingiem rowerowym i stacją roweru miejskiego. Będzie 8 dwustronnych wiat przystankowych oraz budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów.

Węzeł zostanie wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowany poprzez panele słoneczne.

Nowe drogi

W miejscu istniejącego obecnie skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ulicami Zegadłowicza, Kupczyka i Miodową powstanie czterowlotowe rondo turbinowe.

Dochodzące do niego ulice też zostaną przebudowane. Na al. Wojska Polskiego zaprojektowano 2 jezdnie po 2 pasy ruchu. Po stronie zachodniej znajdzie się wydzielony ciąg pieszo-rowerowy, oddzielony od ulicy trzymetrowym pasem zieleni.

Na ul. Zegadłowicza zaprojektowano jezdnię o szerokości 7 m (2 x 3,5 m) na odcinku od skrzyżowania al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Kąpieliskową (ok. 300 m). Po jej zachodniej stronie (między jezdnią a ogrodzeniem kąpieliska „Głębokie”) będzie dwukierunkowa ścieżka rowerowa i chodnik.

Wykonane zostanie także włączenie ul. Kąpieliskowej do nowego układu drogowego.

Na ulicy Miodowej przebudowany zostanie odcinek niezbędny do budowy ronda i wjazdu na pętlę. Pomiędzy istniejącym budynkiem restauracji a pętlą zaprojektowano ścieżkę rowerową z włączeniem do układu dróg leśnych.

Przebudowana będzie też ul. Kupczyka, na odcinku ponad 1,8 km. Powstanie nowa jezdnia o szerokości 6 m (2 x 3 m), a także ciągi pieszo-rowerowe i ścieżka rowerowa.

Inwestycja obejmie teżbudowę oświetlenia, kanalizacji deszczowej oraz przebudowę instalacji podziemnych.

Na wykonanie prac zwycięzca przetargu będzie miał 24 miesiące od podpisania umowy.

fot. UM Szczecin

2 Thoughts to “Duże rondo na Głębokim coraz bliżej. Będzie turbinowe”

  1. […] ramach inwestycji na Głębokim powstanie nowa pętla tramwajowo-autobusowa wraz z infrastrukturą. Będzie też przebudowane skrzyżowanie al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Kupczyka i […]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.