Trzeba odnowić uprawnienia do darmowych przejazdów dla uczniów

Jeśli dziecko ma w tym roku nadal za darmo korzystać ze szczecińskiej komunikacji miejskiej, musi mieć odnowione uprawnienia. Za niecałe trzy tygodnie (30 września) kończy się ważność dotychczasowych.

Do bezpłatnych przejazdów na wszystkich liniach zarządzanych przez ZDiTM uprawnieni są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zamieszkujący na terenie Szczecina oraz gmin położonych w obrębie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, z którymi miasto ma podpisane stosowne porozumienie (Dobra, Police oraz Kołbaskowo).

– Decyduje adres zamieszkania widniejący na legitymacji szkolnej – przypomina Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Komunikacji Miejskiej w Szczecinie. – Ale dokumentem, który upoważnia do darmowych przejazdów, jest spersonalizowana Szczecińska Karta Aglomeracyjna. Posiadacze takich kart powinni udać się wraz z ważną legitymacją szkolną do najbliższego Punktu Obsługi Klienta (Police, Brama Portowa, Turzyn, Klonowica, Kołłątaja, Plac Rodła, Słoneczne, Turkusowa) celem wpisania uprawnień do bezpłatnych przejazdów. Nadawane są one na okres do 30 września roku kalendarzowego, na który jest ważna legitymacja.

Nowe karty SKA wyrabiane są na podstawie wypełnionego wniosku (należy do niego dołączyć aktualne zdjęcie dziecka) oraz ważnej legitymacji szkolnej. W przypadku dziecka niepełnoletniego wniosek musi być wypełniony i podpisany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.