Dziś noc o godzinę dłuższa

zmiana czasu

Przypominamy, że dziś (z 27 na 28 października) śpimy o godzinę dłużej. W związku ze zmianą czasu na zimowy o godz. 3:00 przestawiamy zegarki na 2:00.

Pamiętać o tym powinni zwłaszcza ci, którzy planują jazdę nocnym autobusem. Dziś w komunikacji nocnej będą bowiem zawirowania.

Autobusy na liniach 525, 527 i 530 zrobią dodatkowy obieg. Pozostałe będą natomiast czekały na swoje godziny odjazdów na przystankach końcowych.

Oznacza to, że jeśli ktoś np. wsiądzie o godz. 2:55 na pętli do autobusu, który planowy odjazd ma o godz. 3:05, będzie musiał czekać nie 10 minut, a godzinę i 10 minut. Pamiętajcie o tym!

Zmiana czasu to jednak nie tylko zamieszanie w komunikacji. Ma też inne negatywne skutki uboczne. Tu możecie poczytać o wpływie zmiany czasu na nasze zdrowie.

Możliwe, że dzisiejsza zmiana czasu na zimowy to jedna z ostatnich tego typu operacji. Unia Europejska rozważa wycofanie się z tej koncepcji.

W tym roku przeprowadzone zostały w tej sprawie otwarte konsultacje społecznie. Trwały od 4 lipca do 16 siernia. Tu można znaleźć więcej informacji na temat konsultacji i losów zmian czasu w UE (część materiałów tyko po angielsku).

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.