Zagrodzka idzie z Lokalnymi

Magdalena Zagrodzka i Ewa Głowacka podpisują porozumienie

Przed drugą turą wyborów w Dobrej Magdalena Zagrodzka dostała poparcie od Komitetu Wyborczego Ewy Głowackiej Lokalni. O fotel wójta Zagrodzka będzie rywalizować z urzędującą już na tym stanowisku Teresą Derą.

Podjęliśmy wspólną decyzję, że do wyborów przystępujemy razem z Komitetem Wyborczym Wyborców Ewy Głowackiej Lokalni – powiedziała w sobotę (27 października) na specjalnie zwołanej konferencji Magdalena Zagrodzka.

Dobro mieszkańców leży nam na sercu, stąd też nasza decyzja – dodała Ewa Głowacka. – Uważamy, że wspólnie dla mieszkańców możemy więcej.

Magdalena Zagrodzka podkreślała, że ich komitety połączył program.

Mamy priorytety programowe bardzo podobne – mówiła i przyznawała, że ten sojusz oznacza też umowę koalicyjną w przyszłej radzie gminy.

Ewa Głowacka natomiast mówiła, że jej komitet próbował porozumieć się z urzędującą wójt Teresą Derą.

Nie ukrywam, że rozmawialiśmy z komitetem pani Teresy Dery, ale niestety nie udało nam się dojść do porozumienia. Były niektóre punkty zbieżne, ale nie daty realizacji. Nam zależało na szybszym rozwoju. Nie znaleźliśmy porozumienia.

W Dobrej o fotel wójta ubiegały się trzy kobiety. Do drugiej tury przeszły: Teresa Dera z ponad 47 procentami wszystkich oddanych głosów i Magdalena Zagrodzka, która zdobyła ich ponad 34 procent. W drugiej turze mogą więc rozstrzygać głosy oddane właśnie na Ewę Głowacką, to nieco ponad 18 procent.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.