Dziurawa ul. Piłsudskiego do remontu

Będzie remont najbardziej dziurawego odcinka ul. Piłsudskiego w Policach. Ruszy za kilka tygodni. Powiat Policki podpisał już umowę z wykonawcą.

Informację tę ogłosił starosta Andrzej Bednarek na specjalnie w tym celu zwołanym spotkaniu dla mediów, w którym uczestniczyli burmistrz Polic Władysław Diakun i jego zastępca Damian Walczak. Odbyło się właśnie przy ul. Piłsudskiego.

– Wielu mieszkańców ma do mnie pretensje o jakość dróg – powiedział burmistrz Polic. – A jak państwo wiedzą drogi dzielą się na gminne, powiatowe, wojewódzkie i krajowe, ale ja biorę te wszystkie uwagi na siebie i zgłaszam do kompetentnych osób. Znajdujemy się teraz na drodze powiatowej, ona jest w bardzo złym stanie, ale dzięki dobrej współpracy ze starostwem, pan starosta już rozpoczął działania. I ma bardzo dobrą wiadomość.

Starosta policki Andrzej Bednarek zaznaczył, że powiat już wcześniej przygotowywał się do zlecenia remontu tej drogi – potrzebne było zamówienie publiczne.

– Informuję państwa, że dzisiaj została podpisana umowa z firmą Eurovia na remont tej drogi – ogłosił w piątek (19 kwietnia).

Chodzi o odcinek od drogi wojewódzkiej, czyli ul. Tanowskiej, do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego.

– Remont będzie dotyczyć głównie nakładki, korekty chodników i korekty krawężników – dodał Bednarek.

Ma ruszyć za 2-3 tygodnie, bo potrzebny jest czas na przeorganizowanie ruchu samochodowego i autobusowego. Będzie kosztował około 700 tysięcy złotych.

Starosta wspomniał również o planach powiatu dotyczących remontu dróg powiatowych na terenie gminy Police.

– Powiat policki planuje w tym roku, w ramach posiadanych środków, ogłosić przetarg na modernizację kolejnego odcinka ul. Pilsudskiego — wymieniał. – Kolejny odcinek to m.in. rondo u zbiegu ulicy Wojska Polskiego/Asfaltowej/Piłsudskiego aż do okolic wiaduktu – tak, aby połączyć się z nowo wybudowanym odcinkiem.

Wskazał także drogę powiatową biegnącą od Tanowa, przez Tatynię, Wieńkowo do Jasienicy.

– To również odcinek drogi powiatowej, który w tym roku będzie projektowany, licząc na to, że środki z KPO i środki unijne pozwolą na modernizację tego odcinka – mówił starosta. – To też projekt, który będzie realizowany przez powiat przy współpracy z gminą.

Bo wcześniej wskazał, że gmina wsparła powiat przy realizacji takich inwestycji jak: budowa drogi Szczecin-Police przez Przęsocin i remont Cisowej i Nadbrzeżnej.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.