Ekologiczny rodzinny piknik na polanie

plakat organizatora - Urząd Marszałkowski w Szczecinie

W najbliższą sobotę, 7 października, na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach odbędzie się Piknik Ekologiczny pod tytułem „Less Waste i Zero Waste”. Początek imprezy o godz. 13:00.

Uczestnicy zabawy będą się mogli dowiedzieć co nieco o filozofii życiowej Less Waste i Zero Waste, która opiera się na niemarnowaniu i ograniczeniu strat, zarówno żywności, jak i surowców czy produktów (np. opakowań, ubrań, sprzętów domowego użytku, AGD). Organizatorzy będą też zachęcać do zdrowego trybu życia i troski o środowisko naturalne.

Podczas pikniku będą nie tylko dyskusje i prelekcje, ale również konkursy i warsztaty. Uczestnicy dowiedzą się, jak dużo można zrobić dla planety i innych ludzi, świadomie kupując i dzieląc jedzenie w domu i ograniczając ilość niepotrzebnych opakowań jednorazowego użytku. Poznają też przykłady dań „z drugiej ręki”.

Ale będą także inne atrakcje. Powstanie balonowa łąka pełna motyli i kwiatów, o dobre humory dzieci zadbają animatorzy. Będzie można wziąć udział w ekologicznym kole fortuny, pomalować buzie, poukładać mega klocki. W planie jest również konkurs plastyczny „Szanuj jedzenie”.

Piknik uświetni występ Magdaleny Wilento, która wraz z Szymonem Orłowskim otrzymała wyróżnienie na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Artystka zaprezentuje jazzowe interpretacje polskich i zagranicznych utworów.

Udział w pikniku jest bezpłatny.

Program:

  • 13:00 – powitanie uczestników przez konferansjera, poinformowanie o przebiegu wydarzenia, start animacji dla dzieci
  • 13:00-15:00 warsztaty ekologiczne
  • 15:00 – koncert Magdaleny Wilento, animacje
  • 16:00 – zakończenie imprezy

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.