Elektroniczna tablica na pętli w Policach ma działać. Gmina ma nadzieję

W ramach przebudowy pętli na pl. Chrobrego w Policach stanęła elektroniczna tablica, która miała wyświetlać informację o czasach odjazdu autobusów. Pasażerowie nie mogą jednak na nią liczyć. Ale być może to się w końcu zmieni.

– Od uroczystego odebrania i otwarcia przebudowanej pętli autobusowej mija już 9 miesięcy, a tablica, która na bieżąco miała podawać pasażerom informację o czasie przyjazdu autobusów, jak nie działała, tak dalej nie działa – upomniał się radny Stanisław Łabuz.

Według władz gminy Police przyczyną kłopotów z tablicą jest fakt, że dostarczył ją podwykonawca, który wprawdzie obsługiwał i instalował tablice z dynamiczną informacją dla pasażerów na terenie Szczecina, ale już tego nie robi. Teraz zajmuje się tym inna firma.

– Podejrzewamy, że zainstalowane w tablicy na pl. Chrobrego oprogramowanie nie jest do końca kompatybilne z funkcjonującym obecnie systemem w Szczecinie – wyjaśnia burmistrz Władysław Diakun.

W pierwszej połowie września władze Polic spotkały się w tej sprawie z przedstawicielami firmy obsługującej obecnie system tablic.

– Mamy nadzieję, że spotkanie to i ustalenia na nim poczynione przyniosą odpowiedni skutek i tablica będzie bez przeszkód funkcjonować – dodaje burmistrz.

One Thought to “Elektroniczna tablica na pętli w Policach ma działać. Gmina ma nadzieję”

  1. Anonim

    Partacze. Idźcie zasiać kolejny trawniczek i podlejcie kwiatki.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.