Sprawdzą czy jest miejsce na chodnik. W Sławoszewie i od Dobrej do Lubieszyna

Fachowcy ocenią, czy i jak można zrobić chodniki na drogach powiatowych: w Sławoszewie i na odcinku od Dobrej do Lubieszyna. Opracowanie dla Sławoszewa powstanie za pieniądze powiatu. A podobną ekspertyzę dla drugiej drogi finansuje gmina Dobra.

O uporządkowanie ruchu na drodze w Sławoszewie od dawna apelują mieszkańcy. Ich przedstawiciel występował nawet w tej sprawie na jednej z sesji Rady Powiatu Polickiego (pisaliśmy o tym).

– Podjęliśmy decyzję o przeznaczeniu 23 tys. złotych na koncepcję zagospodarowania pobocza i warunków bezpieczeństwa na odcinku między Bartoszewem w kierunku Dobrej, chodzi głównie o Sławoszewo – poinformował w piątek (25 września) na sesji powiatowej starosta Andrzej Bednarek.

Według starosty potrzebne jest obiektywne opracowanie wykonane przez specjalistę. Chodzi o określenie możliwości budowy chodnika i bezpiecznej organizacji ruchu.

Podobne opracowanie ma powstać dla odcinka od Dobrej w kierunku Lubieszyna.

– Droga jest dobra, po remoncie, natomiast brak pobocza jest dużym utrudnieniem, tym bardziej, że powstały i powstają tam duże skupiska ludzkie i osiedla – przyznaje starosta.

W tym przypadku opracowanie miałoby dotyczyć także m.in. możliwości budowy ścieżki rowerowej.

Na zdjęciu: droga pomiędzy Bartoszewem i Sławoszewem

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.