Holownik na autobusy. Jest już w Policach

przecinanie wstęgi

Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne pochwaliło się dziś (1 marca) swoim nowym holownikiem. To pojazd typu „pomoc drogowa IVECO 8×8”. Kosztował około 300 tysięcy. Na dostosowanie i usprawnienie go spółka wyłożyła dodatkowo około 50 tys. złotych.

Ten holownik jest z roku 2001 – opisywał zakup Kazimierz Trzciński, prezes SPPK. – Przebieg około 55 tys. kilometrów, napęd na cztery osie, moc 420 koni mechanicznych.

Pojazd dotychczas użytkowany w SPPK w charakterze holownika już się wysłużył. Do tego nie był on przystosowany chociażby do podnoszenia autobusów. Ten jest. Niestety, na nowy pojazd tego typu policka spółka nie mogła sobie pozwolić.

Nowy kosztowałby ponad milion złotych – przyznaje prezes. – Jest dla nas za drogi. Ale ten został już wyremontowany i myślę, że będzie nam służył przez co najmniej 10 lat. Planujemy go także wynajmować, np. na potrzeby policji czy straży pożarnej. Na razie przystosowany jest tylko do holowania autobusów. W drugim etapie będziemy go przystosowywać do tego, żeby mógł holować także inne pojazdy.

maszyna SPPK

Opis pojazdu:

Iveco 410 E 42 8×8 Euro Trakker

Rok produkcji: 2001 r.

Przebieg: 53 tys. km

Napęd 8 x 8

Pomost manewrowy na dachu kabiny

Żuraw HMF 3450-KS

3 wyciągarki hydrauliczne

Dyszel do holowania pojazdów

Okular do holowania

Zamontowane narzędzie, sprężarka powietrza

Masa własna: 24,7 tony

Silnik o pojemności 13798 cm3, diesel, moc 420 KM

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.