Jest oświadczenie zawieszonego członka zarządu Grupy Azoty Police. Zapowiada odwołanie do sądu od decyzji rady nadzorczej

W poniedziałek (20 lipca) Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” poinformowała, że rada nadzorcza postanowiła zawiesić Annę Tarocińską w czynnościach członka zarządu (tutaj pisaliśmy o tym komunikacie). We wtorek (21 lipca) Anna Tarocińska opublikowała oświadczenie w tej sprawie.

„Nie dopuściłam się nigdy żadnych działań wbrew interesom spółki, od lat jako reprezentant pracowników rzetelnie i skrupulatnie wykonuję swoje obowiązki, łącznie ze składaniem zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Nie mogę na razie dużo powiedzieć o śledztwie i przeszukaniu, ale kategorycznie zaprzeczam, abym utrudniała w jakikolwiek sposób śledztwo i przekazywała komukolwiek informacje dotyczące tego postępowania. Nie jest prawdą, abym w jakikolwiek sposób uczestniczyła w wyprowadzaniu jakiegokolwiek majątku. Informuję, że ustanowiony przeze mnie pełnomocnik złożył zażalenie na postanowienie o przeszukaniu, sprostowania do mediów i będę się odwoływać do sądu w sprawie decyzji rady nadzorczej dotyczącej zawieszenia. Rada nadzorcza podjęła decyzję bez wysłuchania mnie przed jej podjęciem.” – czytamy w oświadczeniu.

Anna Tarocińska jest członkiem zarządu GA ZCh „Police” jako reprezentant pracowników.

One Thought to “Jest oświadczenie zawieszonego członka zarządu Grupy Azoty Police. Zapowiada odwołanie do sądu od decyzji rady nadzorczej”

  1. […] We wtorek (21 lipca) Anna Tarocińska wydała oświadczenie. Piszemy o tym tutaj. […]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.