Kajakiem do Kołbaskowa

kajakiem po Odrze

Zakończyła się budowa przystani dla kajakarzy w położonym na południe od Szczecina Siadle Dolnym. Zachodnia Odra staje się powoli rajem dla miłośników turystyki wodnej.

Nowa przystań to trzy pomosty z systemami trapowymi, elementy do bezpiecznego cumowania, umocniona linia brzegowa oraz barierki nad rzeką i przy skarpach.

Przy okazji zagospodarowano pobliski teren, na którym powstały ciąg pieszo-rowerowy, toalety, oświetlenie, altany piknikowe, wiaty do przechowywania sprzętu turystycznego i tablice informacyjne. Są też ławki, stoliki i stoły piknikowe, grille, a także miejsce do gry w szachy lub warcaby oraz stojaki na rowery.

Odra Zachodnia, która właśnie w okolicach Siadła Górnego stanowi jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do uprawiania aktywnej turystyki kajakowej, rozciąga się od miejscowości Widuchowa do strugi Skośnica. Rzeka stanowi również śródlądową drogę wodną połączoną z Kanałem Hohensaaten-Friedrichsthal.

Wraz z Odrą Wschodnią tworzy obszar tzw. Międzyodrza, na którym został utworzony Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry obejmujący torfowiska i mokradła poprzecinane dodatkowo siecią kanałów i starorzeczy. Do często wybieranych przez turystów na kajakowe wyprawy tras należy np. 14-kilometrowy odcinek: Siadło Dolne, Odra Zachodnia, Kanał Kwiatowy (Żeglicki Przekop) Żeglica, Przecznica, Przekop Klucz-Ustowo, Odra Zachodnia, Dziewoklicz, Ustowo Kanał Kurowski, Kurów, Siadło Dolne.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.