Kontener zastawia chodnik, od miesiąca

kontener zawalidroga

Od miesiąca część chodnika i jezdni na ul. Wyszyńskiego w Policach zajmuje kontener ustawiony przez prywatną firmę. Nic nie dają zgłoszenia mieszkańców, interwencje strażników miejskich… Dzisiaj (w poniedziałek) urzędnicy zapowiadają podjęcie skuteczniejszych działań. Czy kontener w końcu zniknie lub przynajmniej trafi na miejsce, w  którym nie zagraża bezpieczeństwu i nie zabiera miejsca przeznaczonego dla pieszych?

Interweniowaliśmy już w tej sprawieprzyznaje Ryszard Szremski, komendant Straży Miejskiej w Policach.Ustaliliśmy, kto kontener zamówił (jeden z lokatorów planujących remont mieszkania – red.), i kto go tam postawił.

Prywatna firma ze Szczecina, właściciel kontenera, miała pozwolenie na postawienie go na trawniku, a nie w pasie drogowym.

Została zobowiązana do jego usunięcia, ale się z tego zobowiązania nie wywiązałamówi komendant.Kontener w tym miejscu nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla bezpieczeństwa, ale powoduje poważne utrudnienia.

Czy w związku z tym Straż Miejska nie powinna nałożyć mandatu za zastawianie chodnika i części jezdni? Mieszkańcy zwracają uwagę, że w ten sposób często karze kierowców, którzy parkują tam auta.

Ale to nie jest pojazd i nie podlega przepisom dotyczącym ruchu drogowego, właściciel tego kontenera może być obciążony opłatą za zajęcie pasa drogowego tłumaczy komendant Straży Miejskiej. A takie opłaty nakłada Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Rozmawialiśmy już z jego naczelnikiem. Obiecał interwencję, a jeśli firma niezwłocznie nie usunie tego pojemnika z drogi, to zostanie on stamtąd zabrany przez służby gminne na koszt właściciela.

Kontener ma zniknąć z drogi jeszcze dziś w poniedziałek (24 września) lub we wtorek.

 

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.