Kuźnicka nadal zamknięta

wiadukt na Kuźnickiej wciąż w remoncie

Wykonawca nie dotrzymał kolejnego terminu zakończenia remontu wiaduktu na ul. Kuźnickiej. Nie wiadomo, jak długo jeszcze ta droga będzie zamknięta.

O postęp prac i przewidywany czas ich zakończenia zapytał podczas dzisiejszej (wtorek, 30 października) radny Mariusz Różycki (PiS).

Mamy pewne trudności z tą inwestycją – odpowiedział burmistrz Polic Władysław Diakun. – Cały czas w tej sprawie monituję. Jest postęp prac, ale był też termin ustalony, który nie został zachowany. Ale żywię nadzieję, że, po rozmowie z dyrektorem w przyszłym tygodniu, ta inwestycja zostanie dokończona. Można iść dwiema drogami: zerwać umowę i rozliczać się z wykonawcą, albo dokończyć tę inwestycję. Chcę iść tą drugą drogą, na spokojnie. To jest oczywiście zakłócenie, niedobra sytuacja, ale niezależna od nas. Spokojnie działamy i mam nadzieję, że do końca roku dokończymy tę inwestycję.

Do tematu najprawdopodobniej wrócimy w przyszłym tygodniu, po rozmowach burmistrza z wykonawcą prac.

Przypomnijmy: pierwotnie remont wiaduktu miał być przeprowadzony do końca sierpnia. Później wykonawca poprosił o przesunięcie terminu do połowy grudnia. Gmina zgodziła się na 28 października. Ten termin minął dwa dni temu.

W czasie, kiedy wiadukt był otwarty, przejeżdżało przez niego około 200 ciężarówek dziennie.

Na zdjęciu: tak wyglądał wiadukt na ul. Kuźnickiej w niedzielę, 28 października – w dniu, w którym upływał drugi termin planowanego oddania go do użytku po remoncie.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.