Kwiaty i znicz na polickim skwerze. Pamięć o ofiarach pandemii

W sobotę, 15 maja, policcy samorządowcy złożyli kwiaty i zapalili znicz przy napisie #NIEZAPOMINAJMY ułożonym na skwerze Ryszarda Kaczorowskiego w Policach. Burmistrz Władysław Diakun, miejska radna Ewa Ignaczak i wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Policach Janusz Szwyd uczcili w ten sposób pamięć ofiar pandemii koronawirusa.

– To dzień szczególny, Dzień Polskiej Niezapominajki – powiedział Janusz Szwyd. – A niezapominajka to symbol pamięci. Pandemia w ubiegłym roku i w bieżącym pochłonęła wiele ofiar. W powiecie według naszych danych było to 96 osób, które często umierały w samotności.

– Składamy hołd tym wszystkim, którzy odeszli w wyniku pandemii – powiedział Władysław Diakun. – W całej Polsce to około 70 tysięcy osób. Czyli jakby miasto dwa razy większe od Polic.

Samorządowcy przyłączyli się do akcji zainicjowanej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który zaproponował, aby pod pomnikiem Nike zasadzono kwiaty tworzące napis #NIEZAPOMINAJMY. W Policach inicjatywa wyszła od radnych PO.

One Thought to “Kwiaty i znicz na polickim skwerze. Pamięć o ofiarach pandemii”

  1. rob

    Fajnie, a kiedy coś wybudujecie, albo stworzycie? bo Police zdychają już od 10 lat.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.