Boje znaczą szlak na Łarpi

fot. Hyundai Engineering

Firma Hyundai Engineering poinformowała, że zainstalowała na Łarpi boje wyznaczające szlak, po którym bezpiecznie mogą żeglować jednostki o zanurzeniu do 1,6 m. Zapewnia, że został już przetestowany.

– 14 maja zakończyło się instalowanie boi służących oznaczeniu nowego szlaku na rzece Łarpia – informuje Artur Echaust z firmy Hyundai Engineering. – Udało się to osiągnąć jeszcze przed rozpoczęciem sezonu żeglarskiego, a wdrożenie takiego rozwiązaniu to kluczowy element uzgodnień pomiędzy spółką Hyundai Engineering a stroną społeczną.

Wytyczenie szlaku ma pozwolić na bezpieczną żeglugę Łarpią z przystani w Policach w kierunku Odry. Według Hyundai Engineering tor ma 20 m szerokości.

– W ramach przedsięwzięcia na odcinku 1200 m ułożono siedem par boi – dodaje Artur Echaust. – Wszelkie działania na akwenie zostały poprzedzone wykonaniem stosownych pomiarów batymetrycznych, które z kolei posłużyły zespołowi projektowemu do precyzyjnego wytypowania właściwej trajektorii i pozycjonowania ułożenia par boi. Montaż znaczników wykonano z najwyższą troską o jak najłagodniejsze i zupełnie bezkolizyjne pokonywania nowego szlaku żeglarskiego. Po zainstalowaniu boi wykonano pomiary z wykorzystaniem jednostki pływającej wyposażonej w specjalistyczną aparaturę umożliwiającą właściwą ocenę sytuacji w miejscu wyznaczenia nowego szlaku żeglarskiego. Nowy szlak został już skutecznie przetestowany przez jednostki o zanurzeniu 1,6 m.

2 Thoughts to “Boje znaczą szlak na Łarpi”

  1. […] bezpieczne korzystanie z rzeki – wymieniał Artur Zagórski. – Wytyczony szlak (pisaliśmy o tym – red.) miał być tylko ułatwieniem dla żeglarzy, którzy rozpoczęli sezon 15 maja, ale […]

  2. […] Firma Hyundai poinformowała kilka dni wcześniej, że zainstalowała na Łarpi boje wyznaczające szlak, po którym bezpiecznie mogą żeglować jednostki o zanurzeniu do 1,6 m, i że ten „kluczowy element uzgodnień pomiędzy spółką Hyundai Engineering a stroną społeczną” udało się zrealizować jeszcze przed rozpoczęciem sezonu żeglarskiego. Do tego komunikatu przede wszystkim odnieśli się przedstawiciele komitetu na czwartkowej konferencji prasowej. […]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.