Lenka ma marzenie. Można pomóc je spełnić

fot. www.wishsurfing.pl

Lena ma 11 lat, ale o swoich marzeniach nie może opowiadać tak, jak większość dzieci. Ta młoda mieszkanka Warzymic (powiat policki) cierpi na padaczkę miokloniczną i autyzm. Porozumiewa się za pomocą pojedynczych słów oraz programu do komunikacji alternatywnej. Jej jedno z marzeń można szybko spełnić.

W pierwszym okresie życia dziewczynka rozwijała się prawidłowo – uczyła się mówić i chodzić. Miała 2 lata, kiedy niespodziewanie nastąpił regres.

„Zaniepokojeni rodzice udali się z córką do lekarza, niestety długi czas nie było wiadomo, co jest przyczyną dolegliwości dziewczynki. Po kilku latach badań okazało się, że cierpi ona na postępującą padaczkę miokloniczną o podłożu genetycznym. Około 5. roku życia Lena zaczęła mieć halucynacje, które wywołują w niej duży lęk i czasem prowadzą do samookaleczeń. Dodatkowo pojawiły się silne bóle głowy oraz mioklonie czyli mimowolne ruchy kończyn i tułowia, które często powodują ból. U dziewczynki stwierdzono także autyzm. Porozumiewa się ona za pomocą pojedynczych słów oraz programu do komunikacji alternatywnej” – czytamy na charytatywnej platformie Fundacji Dziecięca Fantazja.

Choroba Leny jest wciąż mało poznana, ale wiadomo, że odpowiada za wiele zaburzeń, które mogą prowadzić nawet do śmierci. Rodzice dziewczynki widzą szansę na zatrzymanie choroby w terapii komórkami macierzystymi w Bangkoku. Zbierają na nią pieniądze na stronie fundacji siepomaga.pl

Jednocześnie Fundacja Dziecięca Fantazja próbuje spełnić jedno z marzeń dziewczynki. Otóż Lenie dużo radości sprawie gra na konsoli. Jednak jej stary sprzęt niedawno się popsuł. Dziewczynka marzy o PlayStation 5 z grami. Komunikuje to rodzicom za każdym razem, gdy widzi w telewizji reklamę tej konsoli. W spełnieniu tego marzenia pomaga właśnie Fundacja Dziecięca Fantazja – próbuje zgromadzić potrzebne na ten zakup pieniądze. O marzeniu dziewczynki można przeczytać na charytatywnej platformie uruchomionej przez tę fundację.

Ta organizacja na co dzień spełnia fantazje chorych dzieci.

„Dziś nasi podopieczni potrzebują wsparcia bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Właśnie dlatego uruchomiliśmy charytatywną platformę  https://www.wishsurfing.pl/ , dzięki której spełnianie marzeń stało się dużo prostsze. Każdy może przekazać dowolną kwotę. Każde 5, 10 czy 15 zł ma znaczenie” – zaznacza Fundacja.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.