Linii na jezdni nie będzie. Bo szkoda pieniędzy

Nie będzie linii rozdzielającej pasy ruchu na drodze do Bartoszewa. Jej namalowanie nie jest obowiązkowe, a sporo kosztuje.

O oznakowanie poziome – a zwłaszcza o linię rozdzielającą pasy ruchu oraz o przejazd dla rowerzystów – na wyremontowanej niedawno powiatowej drodze do Bartoszewa (tej łączącej miejscowość z drogą wojewódzką nr 115) upomniał się radny Dariusz Ostrowski. Okazało się, że zarządca drogi nie zamierza takiej linii na tym odcinku umieszczać.

– Nanoszenie oznakowania poziomego na jezdnie dróg powiatowych nie jest obowiązkowe, stąd większość pozamiejskich odcinków dróg nie posiada oznakowanej osi jezdni – odpowiedział radnemu starosta policki Andrzej Bednarek. – Wykonywanie i utrzymywanie oznakowania poziomego wymaga ponoszenia znaczących nakładów finansowych, dlatego też, z uwagi na trudną sytuację finansową powiatu polickiego, Starostwo Powiatowe w Policach ogranicza się do nanoszenia oznakowania osiowego czy krawędziowego w miejscach szczególnie niebezpiecznych, jak również do oznakowywania przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.