Milion z Ministerstwa Zdrowia dla zachodniopomorskich szpitali. Na walkę z koronawirusem

Ponad pół miliona złotych trafi do szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, ponad 200 tys. do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie i ponad 200 do szpitala w Koszalinie. To kolejne dofinansowanie Ministerstwa Zdrowia na walkę z koronawirusem.

558 tys. zł dla szpitala przy ul. Arkońskiej, to pieniądze na środki ochrony osobistej (kombinezony, gogle, maski) i środki do dezynfekcji, a także respiratory, pompy infuzyjne, kardiomonitory. 221 tys. zł dla szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie ma być spożytkowane na środki ochrony osobistej i środki dezynfekcyjne a także na respirator. A 205 tys. zł szpital w Koszalinie ma wydać na środki ochrony osobistej dla personelu.

– Te pieniądze to odpowiedź na najpilniejsze potrzeby szpitali w tej chwili – podkreśla wojewoda Tomasz Hinc – Udało nam się także przekazać do szpitala w Koszalinie dodatkowe 500 sztuk kombinezonów ochronnych z zasobów Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Swoją rezerwę dla koszalińskiego szpitala przekazał też Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektorat Weterynaryjny.

Wsparcie trafi też do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Dostenie ona 325 tys. zł na realizację zadań związanych z pobieraniem wymazów od osób pozostających w kwarantannie. 50 tys. zł dostanie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna – na zapewnienie testów na koronawirusa.

Łączna kwota całego dofinansowania to prawie 1 mln 360 tys zł.

To kolejna transza dofinansowania z Ministerstwa Zdrowia dla zachodniopomorskich szpitali. Wcześniej do szpitali i WSSE w Szczecinie trafiło 6,5 mln zł na sprzęt potrzebny do walki z koronawirusem.

Na zdjęciu: szpital przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.