Motorówki wracają na Odrę

motorówki na Odrze

Warto odkryć Szczecin od strony wody i wybrać się w fascynującą podróż Klaudynką, Tereńką, Małgorzatką lub Romką, które są już gotowe do sezonu. W tym roku dołączyły do nich Danuś i Ewuśka. Sześć niedużych łodzi motorowych Żeglugi Szczecińskiej już w ten weekend (21 i 22 kwietnia) wraca na Odrę.

Wypożyczalnia łodzi motorowych spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia rozpocznie działalność 21 kwietnia. Od tego czasu przez siedem dni w tygodniu, w godzinach od 10.00 do 19.00 motorówki dostępne będą dla szczecinian i turystów.

Każda z sześciu motorówek pomieści maksymalnie 5 osób. Do ich prowadzenia, z uwagi na niewielki silnik, niewymagany jest patent motorowodny. Każda dorosła osoba, która ma ukończone 18 lat powinna bez kłopotów poradzić sobie ze sterowaniem łodzią. Przed każdym rejsem załogi przejdą obowiązkowe, krótkie szkolenie z zakresu manewrowania i bezpieczeństwa. Rodzice na pokład łodzi motorowej mogą zabrać ze sobą swoje pociechy, które ukończyły 2 rok życia.

Motorówki stacjonować będą przy bosmanacie na Bulwarze Gdyńskim (ul. Zbożowa 3). Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerem: 734 401 410.

Cena wypożyczenia łodzi, niezależnie od liczby osób (max 5) wynosi:

  • 70 zł za pierwszą godzinę
  • 60 za każdą kolejną godzinę
  • 400 zł za cały dzień

Wypożyczenie motorówki to dobry pomysł na spędzenie wolnego popołudnia czy niedzieli. Taka wyprawa to alternatywa dla spaceru, wyjścia na lody czy przejażdżki rowerowej. Szczecin co prawda nie leży nad morzem ale na brak wody narzekać nie może. Szczecińska Wenecja, zakątki wodne wzdłuż rzeki Święta, jezioro Dąbie to idealne miejsca do zatrzymania się na chwilę i odpoczynku.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.