Możesz? Pomóż. Uczniowie potrzebują laptopów

Potrzeba około 80 laptopów dla uczniów z gminy Police do obowiązkowej teraz nauki zdalnej. W Policach ruszyła akcja zbiórki potrzebnego sprzętu. Niektórzy już na nią odpowiedzieli.

– Z informacji zebranych ze szkół wynika, że potrzeba 80 komputerów – mówi Grzegorz Ufniarz, jeden z organizatorów akcji. – Najwięcej, bo aż 28, w Jasienicy. Dzisiaj już udało nam się pozyskać 5. To od osób prywatnych, firm i instytucji. Wiadomo, że czas jest trudny, bo firmy swoje komputery przekazały też pracownikom do wykonywania zadań zdalnie. Ale zgłaszają się chętni do pomocy.

Współorganizatorem akcji jest Mariusz Wojdak – informatyk i specjalista od serwisowania sprzętu komputerowego. Prowadzi też swoją akcję nieodpłatnego serwisowania komputerów potrzebnych dzieciom. Już wcześniej dostarczył uczniom 4 pozyskane od darczyńców (a przez niego odpowiednio przygotowane) komputery.

Odpowiedni sprzęt prawdopodobnie trafi do uczniów także ze strony gminy – ta już wystąpiła do Ministerstwa Cyfryzacji o potrzebne wyposażenie. Dzięki temu do szkół być może jeszcze przed świętami trafi 40 komputerów. Szkoły wypożyczą je potrzebującym uczniom.

Uwaga: potrzebne są laptopy, zasilacze, myszy. Mogą być używane. Jeśli ktoś może pomóc, to wszystkie informacje znajdzie tutaj – na Facebooku. Także numery telefonów do organizatorów.

fot. Steve Buissinne / Pixabay

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.