Druga śmiertelna ofiara koronawirusa w województwie zachodniopomorskim [aktualizacja]

W Koszalinie zmarł 58-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. To druga ofiara COVID-19 w województwie zachodniopomorskim.

W całym kraju liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa wzrosła do 51. Zakażenie potwierdzono do tej pory (2 kwietnia, godz. 16:00) u 2692 osób.

W Zachodniopomorskiem potwierdzonych zakażeń jest 81. Zmarły dwie osoby.

Aktualizacja 2.04 godz. 21:40:

W czwartek (2 marca) wieczorem rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, Małgorzata Kapłan, wyjaśniła, że ten przypadek zgonu (poinformowało o nim Ministerstwo Zdrowia w czwartkowym popołudniowym komunikacie) dotyczy pacjenta z powiatu gryfickiego, który zmarł w karetce w drodze do szpitala w Koszalinie i o tym pacjencie sanepid informował już wcześniej – 31 marca (pisaliśmy o tym). Tylko że wtedy ten przypadek śmierci nie został zakwalifikowany jako spowodowany koronawirusem (chociaż badania po śmierci potwierdziły zakażenie).

Dzisiejszy komunikat Ministerstwa Zdrowia doliczył ten przypadek do statystyki zgonów spowodowanych COVID-19. W Zachodniopomorskiem z powodu koronawirusa zmarły więc już dwie osoby.

fot. Pete Linforth / Pixabay

One Thought to “Druga śmiertelna ofiara koronawirusa w województwie zachodniopomorskim [aktualizacja]”

  1. […] zgonu w naszym województwie, o którym MZ informowało dziś w popołudniowym komunikacie (pisaliśmy też o tym dzisiaj), dotyczy pacjenta z powiatu gryfickiego, który zmarł w karetce w drodze do szpitala w Koszalinie […]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.