Można telefonicznie umówić wizytę w Wydziale Komunikacji i Transportu. Koniec z kolejkami?

Od początku października także osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, mogą telefonicznie umawiać wizyty w Wydziale Komunikacji i Transportu polickiego starostwa. To pozwala na uniknięcie długiego oczekiwania w kolejce. W poniedziałek (5 października) można było zarezerwować termin już na dzień następny.

Już wcześniej starostwo wprowadziło taką formę rezerwowania wizyt dla przedsiębiorców (głównie prowadzących działalność transportową) rejestrujących firmowe auta. Sprawdziła się. Teraz ma być alternatywą także dla osób fizycznych, które nie chcą narażać się na stanie w (często) długiej kolejce, przy załatwianiu swojej sprawy.

– Dzisiaj telefonicznie można było się zapisać już na dzień następny – mówi Mateusz Frąckowiak, koordynator ds. informacji w polickim starostwie.

Ale rzecznik też przyznaje, że nie wiadomo, czy tak krótkie terminy się utrzymają, gdy ta forma umawiania wizyt się upowszechni.

Cały czas można też przychodzić do Wydziału Komunikacji i Transportu bez wcześniejszego umówienia. Ale trzeba się liczyć z koniecznością odstania w kolejce. Chociaż kolejki nie są tu już tak długie, jak w czasie wakacji.

W poniedziałek (5 października) między godz. 12 a 13 przed wejściem do sali obsługi oczekiwało mniej więcej 10 osób. Rzecznik starostwa jednak informuje, że bywają dni, w których kolejki są jeszcze mniejsze lub wręcz ich nie ma.

Termin wizyty można umówić pod numerem tel. 695 500 561.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.