Namiot na szpitalnym parkingu. To mobilny punkt pobrań

Przed polickim szpitalem stanął mobilny punkt pobrań typu „drive-thru”. Pacjenci mogą w nim zrobić wymaz do testu na obecność SARS-COV-2.

Punkt pobrań to niebieski namiot ustawiony na przyszpitalnym parkingu. Jest czynny w godz. 10:00-12:00. Nie wiadomo, jak długo będzie potrzebny.

– Ten punkt jest przeznaczony dla pacjentów przyjmowanych planowo – wyjaśnia Joanna Woźnicka, rzecznik Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie, którego częścią jest szpital w Policach. – Najwcześniej na 72 godziny przed przyjęciem muszą oni mieć wykonany test na obecność koronawirusa.

Bez takiego badania pacjent nie zostanie do szpitala przyjęty. Najlepiej, aby było ono wykonane w dniu poprzedzającym pobyt. Szpital prosi pacjentów, aby po pobraniu wymazu ograniczyli do minimum kontakty z obcymi i przebywanie w miejscach publicznych.

Osoby przyjmowane w trybie nagłym również będą, jak dotychczas, badane na obecność koronawirusa – ale w Izbach Przyjęć lub Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.