Na 107 coraz gorzej. W poniedziałek bez 20 kursów

Na ten widok niektórzy pasażerowie musieli długo czekać.

W poniedziałek, 18 września, odwołano aż 20 kursów autobusów linii 107. Po 10 w każdą stronę. Są momenty, w szczytowych godzinach, że nie wyjeżdżają dwa z rzędu. Do tego trzeba się liczyć, że nawet jak już wsiądziemy do „stosiódemki”, to podróż tym pojazdem zakończymy np. na przystanku Nehringa (w stronę Szczecina), bo tak też się nierzadko zdarza.

Przewoźnik, SPPK, tzw. niewyjazdy cały czas tłumaczy brakami kierowców. I cały czas zapowiada poprawę – bo „szkolą się nowi kierowcy”, bo „jest nowy program zachęcający do podejmowania pracy w SPPK” (obecnie np. pracownicy firmy mogą liczyć na specjalną premię za „zrekrutowanie” nowego kierowcy). Ale dla pasażerów niewiele z tego wynika.

Nawet zmiany w organizacji komunikacji nie przyniosły poprawy – likwidacja linii 110 i 111 pozwoliła na „wygospodarowanie” np. dla linii 107 tylko jednego kierowcy (tak wynika z informacji SPPK).

Skracanie kursów, czyli wysadzanie pasażerów na wysokości ul. Polickiej, Nehringa czy Komuny Paryskiej to już decyzja ZDiTM, który w ten sposób próbuje ratować płynność kursów. Nie jest to uzgadniane z SPPK.

***

I w tym kontekście informacje o zamiarach zakupu nowych autobusów hybrydowych (czym SPPK chwali się w mediach) brzmią jak ponury żart. Bo pasażerom wszystko jedno czy autobus, który nie przyjechał, jest hybrydowy, elektryczny czy parowy. Nawet jeśli jest pierwszy w kraju.

Rozkład jazdy linii 107 z 18 września 2023 r. Skreślenia oznaczają, że autobusu o tej godzinie nie ma.

One Thought to “Na 107 coraz gorzej. W poniedziałek bez 20 kursów”

  1. ja

    pasażerowie tego nie odczują bo 107 przez korki jeździ na zasadzie „jak wyjdzie tak będzie”

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.