Nasi ratownicy z pucharami

ratownicy medyczni ze Szczecina

Szczecińscy ratownicy medyczni zajęli 4 i 5 miejsce na XIV Międzynarodowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym w Bielsku Białej.  Przywiozą też dwa puchary za najlepiej wykonane zadania w dwóch konkurencjach.

W zawodach udział wzięły 33 zespoły ratowników medycznych z Polski i z zagranicy. Wśród zadań było m.in. jak najszybsze wbiegnięcie po schodach bez poręczy na 11 piętro budynku, udzielenie pomocy poszkodowanym w związku z atakiem nożownika na dworcu PKP czy pomoc poszkodowanym w wypadku drogowym.

Ze Szczecina na zawody pojechały dwie drużyny z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Zespół w składzie Łukasz Kondrusik, Roman Mantaj i Piotr Tatol zajął 4 miejsce, natomiast Bartłomiej Zimoch, Patryk Fortuniak i Maciej Denisiuk uplasowali się na 5 miejscu.

Nasi ratownicy przywiozą dwa puchary za najlepiej wykonane zadania „Petent” i „Druh”. Zadanie „Petent” polegało na udzieleniu pomocy 72-letniemu pacjentowi z odmą, który był początkowo reanimowany przez świadka. Do tego w trakcie udzielania pomocy doszło do awarii sprzętu medycznego. Zadanie „Druh” polegało natomiast na udzieleniu pomocy pacjentowi z bólem w klatce piersiowej, który po 4 minutach nagle zemdlał.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.