Nędza żłobkowa w powiecie polickim

dziecko w żłobku

W Dobrej co piąte dziecko ma szansę na żłobek, w Kołbaskowie – co trzecie, a w Nowym Warpnie tylko co szóste… Najlepiej jest w Policach. Tutaj w opiece żłobkowej jest mniej więcej co drugie dziecko w wieku od 1 do 3 lat. Tak wynika z rankingu użłobkowienia gmin.

Autorzy rankingu wskazują, że dziś wyzwaniem dla samorządów jest zapewnienie opieki dzieciom najmłodszym – tym od 1 do 3 roku życia. Swoje zestawienie oparli na wskaźnikach dzieci do lat 3 objętych opieką żłobkową lub przedszkolną w stosunku do całkowitej liczby dzieci w tym wieku na terenie gminy.

Uwzględnione zostały dzieci w żłobkach, przedszkolach, oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych, punktach przedszkolnych i zespołach przedszkolnych w wieku 3 lata lub mniej – zwracają uwagę autorzy rankingu.

Jak konkretnie wypadły gminy z powiatu polickiego?

Najlepiej Police. Tutaj w opiece żłobkowej jest 50,99% dzieci w wieku 1-3 lata. I to plasuje gminę na 19 miejscu w kraju wśród miast powiatowych.

Najgorzej wypada Nowe Warpno – tylko 16,28% dzieci w żłobkach, co daje mu 420 miejsce w kraju w rankingu użłobkowienia miasteczek.

Dobra ma w opiece żłobkowej 22,83% dzieci i zajmuje 405 miejsce w kraju wśród gmin wiejskich. Kołbaskowo z 33,85% maluszków w żłobkach uplasowało się na 89 miejscu w tej grupie.

Cały ranking dostępny jest tutaj.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.