Odsuną na dwa lata rewolucję w opłatach za parkowanie w Szczecinie? Jest obywatelski projekt

parkomat w Szczecinie

Rewolucja w opłatach za parkowanie w Szczecinie może zostać odłożona na dwa lata. Tak się stanie, jeśli we wtorek, 26 stycznia, szczecińscy radni przyjmą obywatelski projekt uchwały w tej sprawie.

Od 31 marca 2021 r. w szczecińskiej Strefie Płatnego Parkowania opłaty mają znacznie wzrosnąć. Pierwsza godzina postoju w strefie A będzie kosztować 3,60 zł (obecnie 2,80), a w strefie B – 2,80 zł (obecnie 1,60).

Będzie też rewolucja w abonamentach. Roczne będą już mogli kupić tylko mieszkańcy SPP (ale drożej – za 360 zł zamiast za 96), miesięczne (za 240 zł na strefę A i 150 zł na strefę B) – płacący podatki w Szczecinie. Powszechnie dostępne będą jedynie abonamenty na określoną liczbę dni roboczych, od 1 do 23. Mają kosztować 30 zł dziennie za strefę A i 20 zł dziennie za strefę B.

Oprócz tego sama SPP ma być znacznie większa. Obejmie 164 ulice i place.

Te zmiany wprowadziła uchwała przyjęta we wrześniu 2020 r. Natomiast teraz szczecińscy radni zdecydują, czy odsunąć je o dwa lata – do czasu uruchomienia kolei metropolitalnej i zbudowania nowych parkingów. Projekt takiej uchwały przygotowała grupa mieszkańców. Ma być rozpatrzony 26 stycznia.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.