Polimery wspierają uczniów z Polic. Komputery dla szkoły

Grupa Azoty Polyolefins oraz Hyundai Engineering przekazały polickiej szkole 16 nowych komputerów. Są przeznaczone dla uczniów do nauki zdalnej.

– Bardzo cieszymy się, że wspólnie z naszym generalnym wykonawcą mogliśmy włączyć się w działania na rzecz lokalnej społeczności – mówi Andrzej Niewiński, prezes zarządu GA Polyolefins. – Zdajemy sobie sprawę, z jakimi trudnościami musieli mierzyć się nauczyciele i uczniowie. Jesteśmy jednak przekonani, że przekazane komputery będą służyły szkole również po powrocie wszystkich dzieci.

– W tych niezwykle trudnych czasach nasza uwaga koncentruje się również na problemach związanych ze wsparciem lokalnej społeczności w pokonywaniu wszelkich trudności i barier – powiedział Sang Yun Park, dyrektor projektu Polimery Police z ramienia Hyundai Engineering. – Przekazanie sprzętu komputerowego na potrzeby szkoły podstawowej to dla firmy Hyundai Engineering niezwykle ważne wydarzenie.

Firmy zdecydowały się wspomóc Szkołę Podstawową nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Przedszkolnymi. To jedna z najstarszych szkół w gminie Police. Obecnie ma 105 uczniów. Mieści się przy ul. Owocowej w Jasienicy.

– Przekazane komputery będą służyły tym uczniom, których sprzęt nie zawsze pozwala w pełni korzystać z nauki zdalnej – powiedziała dyrektor szkoły Aneta Zygoń. – Jestem przekonana, że przekazany sprzęt będzie cennym wsparciem w procesie edukacji. Po powrocie dzieci komputery wrócą do szkoły i będą codziennym wsparciem w procesie kształcenia cyfrowego naszych uczniów.

fot. GA Polyolefins

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.