Pieśń Bielika. Premiera filmu w polickim MOK

Na zdjęciu: kadr z filmu „Pieśń Bielika”

Dziś (12 maja) w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbędzie się premiera filmu „Pieśń Bielika”. To dzieło mieszkańca gminy Police, Piotra Bińka.

Film jest 25-minutową impresją poetycką do muzyki Pawła Kornicza, szczecińskiego kompozytora. Mottem jest poszukiwanie dzikiej natury bielika w człowieku.

W filmie występuje około 50 aktorów, między innymi Lech Dyblik – znany np. z roli Badury w serialu „Kiepscy”. W naturalnych plenerach zobaczymy też członków Orkiestry Perkusyjnej Gamelan Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, która działa przy kole w Szczecinie, a także chórzystów z: Deutsch Polnischer Chor Horyzont, zespołu Wokalnego Tam i Owo, Szczecińskiego Chóru Kameralnego oraz Bractwa Śpiewaczego z Tanowa.

Szczególną rolę w filmie gra przyroda województwa zachodniopomorskiego. Zdjęcia wykonane były między innymi w Krzywym Lesie, Puszczy Bukowej oraz na rozlewiskach Doliny Dolnej Odry.

Premiera „Pieśni Bielika” odbędzie się w sali widowiskowej MOK w Policach o godz. 19. Po seansie zaplanowane jest spotkanie z twórcami, w tym z Lechem Dyblikiem. Wstęp wolny.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.