Plaża miejska z poślizgiem

plaża w centrum Polic

Wciąż nie ma w Policach plaży miejskiej, choć miała powstać za Szkołą Podstawową nr 8 jeszcze przed wakacjami. Teraz urzędnicy obiecują, że policzanie będą mogli na niej wypoczywać od 16 lipca.

Plaża miejska to jeden ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego roku 2017. Miała powstać przy ul. Piłsudskiego, w pobliżu pomnika papieża. Wnioskodawcy zgodzili się na przeniesienie jej na teren za SP 8.

Ta wyjątkowa plaża nie będzie miała dostępu do wody.

To będzie teren wysypany piaskiem, stanie na nim 40 leżaków, będą 3 hamaki, 5 zestawów mebli ogrodowych, 5 parasoli – wymienia Sebastian Staszkiewicz, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miejskiego w Policach. – Będzie też kontener, do którego sprzęt ma być chowany na noc.

Zatrudnione zostaną 2 osoby do obsługi tego miejsca (m.in. do pilnowania, wystawiania i chowania wyposażenia – red.).

Całość ma kosztować nieco ponad 70 tys. złotych. Plaża powstanie na wzniesieniu, po prawej stronie (patrząc w kierunku szkoły).

Miała być gotowa na początek wakacji.

Termin został przesunięty, bo przedłużyły się prace na budowanym w pobliżu węźle przesiadkowym – tłumaczy naczelnik. – Ale 16 lipca plaża ma już być dostępna dla mieszkańców. Korzystanie z niej będzie oczywiście bezpłatne.

Prace związane z urządzeniem i wyposażeniem plaży gmina zleciła swojej spółce Trans-Net.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.