Pół miliona zabrali na drogi

ulica Nadbrzeżna w Policach

Nie będzie remontu siedziby starostwa powiatowego w Policach. Niemal pół miliona złotych, zarezerwowane na ten cel, przesunięto na remonty dróg.

Dokładnie to 495 tys. złotych – miały być przeznaczone na remont piętra urzędu przy ul. Tanowskiej w Policach. Remontu nie będzie, bo  żaden wykonawca nie chciał się go podjąć. Środki te zasilą więc pulę pieniędzy na remonty dróg powiatowych.

Oczywiście nie wystarczy na kompleksową modernizację którejkolwiek z nich. Ale na pewno pieniądze przydadzą się na bieżące naprawy ulic i chodników.

Z tej kwoty 100 tysięcy będzie przeznaczone na odnowienie oznakowania poziomego i pionowego – mówi Mateusz Frąckowiak, rzecznik prasowy powiatu polickiego. – Pozostałe 395 tysięcy na modernizację dróg powiatu polickiego. W tej chwili jeszcze nie wiadomo, których. Decyzje nie zapadły.

Jest w czym wybierać. Radni cały czas się upominają o remonty różnych fragmentów dróg. Np. w czerwcu radni Mariusz Jędrak i Dariusz Podhajny wnioskowali, aby jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego odnowić oznakowania przejść dla pieszych na wszystkich drogach powiatowych. Starostwo zapowiedziało wykonanie tych prac w sugerowanym przez radnych terminie.

Natomiast radny Tomasz Tokarczyk, w tym samym czasie, upomniał się o remont chodnika przy ul. Piłsudskiego (przy skwerze Jana Pawła II) w Policach. Zarząd powiatu odpowiedział, że to zadanie jest przewidziane do realizacji w ramach tegorocznych oszczędności budżetowych. Czy właśnie tych? Zobaczymy.

Na remont, lub chociaż solidne łatanie dziur, czeka też ul. Nadbrzeżna w Policach i co najmniej kilka dróg w gminach Kołbaskowo i Dobra. Pół miliona to ledwie kropla w morzu potrzeb.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.