Police pracują nad programem in vitro

Gmina Police zamierza realizować program in vitro. Wniosek w tej sprawie złożyła grupa radnych miejskich z Koalicji Obywatelskiej, a burmistrz Polic go zaakceptował. Oczywiście zgodę na jego realizację będzie musiała wyrazić rada miejska, a wcześniej zatwierdzić go odpowiednie instytucje. Wiadomo jednak, że burmistrz Polic wniosek przyjął i zgodził się na przygotowanie programu.

Ogłosili to reprezentanci polickich samorządowców z Koalicji Obywatelskiej na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej. Koszt jednej edycji takiego programu szacowany jest na 60 tysięcy złotych, połowę miałby dołożyć marszałek województwa.

– Szacuje się, że w Polsce około połowy par może mieć problemy z niepłodnością – tłumaczy radny Rady Miejskiej w Policach Damian Walczak (KO). – In vitro to jedyna metoda, która uznawana jest w świecie medycyny za skuteczną. I dlatego razem z panem burmistrzem rozmawiamy na ten temat. Postanowiliśmy utworzyć gminny program walki z niepłodnością, program in vitro.

– To pierwszy krok w tym kierunku – potwierdza burmistrz Polic Władysław Diakun. – Żywię nadzieję, że będziemy dalej pracować. Przed nami jeszcze dużo pracy. To przedsięwzięcie na pewno zakończy się sukcesem.

Gminny program wsparcia leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro ma zostać napisany w ciągu około miesiąca – zapowiadają wnioskodawcy. Później musi jeszcze uzyskać pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. W pisaniu programu pomóc ma Stowarzyszenie Nasz Bocian.

One Thought to “Police pracują nad programem in vitro”

  1. pzprszwyd

    To przykre. Grupa radnych z KO Police coś zamierza i reklamuje to w lokalnych mediach. To brzmi jak coś w stylu: „grupa osób zamierza iść do sklepu kupić bułki”. Dla mnie to żenujący jest poziom lokalnej polityki, wstydzę się za tych ludzi, żal mi ich, bo w mojej ocenie są całkowicie nieprzydatni w samorządzie, a reklamują jakieś młode osoby (chyba jeszcze przed mutacją) bo to politycznie poprawnie wg ich partii. Ludzie weźcie się do roboty, zróbcie dla Polic w końcu coś realnego !!!

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.